Το 1ο σεμινάριο της ΟΝΝΕΔ στην Κόρινθο |
|
|
ΟΝΝΕΔ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
|
, 11 - 10 - 2010 |
![Image Image](http://onned-korinthias.gr/mambo/images/stories/seminarkor2.jpg) Στην Κόρινθο πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 9 Οκτωβρίου το πρώτο επιμορφωτικό σεμινάριο της Πολιτικής Ακαδημίας της Οργάνωσης Νέων της Νέας Δημοκρατίας με θέμα «Πολιτικό πλαίσιο & βασικές οργανωτικές αρχές εκλογικής καμπάνιας» για υποψηφίους και μέλη της ΟΝΝΕΔ από τη Νότια Ελλάδα. ![Image Image](http://onned-korinthias.gr/mambo/images/stories/seminarkor3.jpg) ![Image Image](http://onned-korinthias.gr/mambo/images/stories/seminarkor1.jpg) Το σεμινάριο έλαβε χώρα στην αίθουσα του Δημαρχείου Κορίνθου και είχε μεγάλη επιτυχία καθώς το αντικείμενό του ήταν πολύ επίκαιρο και οι εισηγητές ήταν εξαιρετικά καταρτισμένοι. Στην αίθουσα παραβρέθηκαν ο Νομάρχης Κορινθίας και υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Πελοποννήσου, κ. Ν. Ταγαράς και ο πολιτευτής της ΝΔ, κ. Σ. Μάρκελλος. ![Image Image](http://onned-korinthias.gr/mambo/images/stories/seminarkor4.jpg) Κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου προέκυψαν σημαντικές εξελίξεις καθώς ανακοινώθηκαν και νέες υποψηφιότητες προερχόμενες από την ΟΝΝΕΔ Κορινθίας στους δημοτικούς συνδυασμούς του Νομού.
Η Κατερίνα Οικονόμου θα συμμετάσχει στο ψηφοδέλτιο του κ. Παύλου Παύλου στο Δήμο Λουτρακίου - Περαχώρας και Αγ. Θεοδώρων και η Άννα Τσουραπά στο τοπικό ψηφοδέλτιο του Δήμου Ξυλοκάστρου, με τον συνδυασμό του κ. Δημήτρη Σκούρα στο νέο Δήμο Ξυλοκάστρου - Ευρωστίνης.
Οι υποψηφιότητες αυτές έρχονται να προστεθούν σε εκείνες του Νίκου Κούτουλα και της Ιωάννας Κοσμά για το Δήμο Κορινθίων με το συνδυασμό του κ. Κώστα Γιώτη.
Η μεγάλη έκπληξη όμως ήρθε δια στόματος Νομάρχη Κορινθίας, ο οποίος ανακοίνωσε τη συμμετοχή του Παναγιώτη Πλασσαρά στο ψηφοδέλτιο του υποψήφιου Περιφερειάρχη Πελοποννήσου κ. Δ.Δράκου, με το συνδυασμό "Δυνατή Πελοπόννησος" του οποίου επικεφαλής για το Νομό Κορινθίας ως Αντιπεριφερειάρχης είναι ο κ. Ν.Ταγαράς.
|
( , 11 - 10 - 2010 )
|